Sıkça Sorulanlar

Aşağıdaki sorular daha önceki müşterilerimiz tarafından koltuk asansörlerinin kurulumu yapılmadan önce sorulmuştur ve sizin de benzer sorularınıza cevap olabilir. Ancak yine de sorunuzun cevabını burada bulamazsanız, lütfen bizimle iletişime geçiniz. Size yardımcı olmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

Merdiven asansörünüzün teslim süresi sipariş verdiğiniz modele ve merdiven şeklinize bağlı olarak değişmektedir. Erimas olarak tedarikçilerimizin ileri üretim teknolojisi ile size benzersiz avantajlar sunuyor ve en acil ihtiyaçlarınıza cevap verebiliyoruz. 

Düz merdiven asansörleri için ertesi gün, merdivenlerinize özel tasarlanıp üretilen dönüşlü merdiven asansörleri için ise 2 haftadan başlayan teslim süreleri artık Erimas ile mümkün. Üstelik sertifikalı teknisyenlerimiz ile sadece saatler içinde hızlı, temiz ve zahmetsiz montaj dahil.

Koltuk asansörleri fiyatları büyük oranda asansörün uygulanacağı merdivenin şekli ve boyutlarına göre değişiklik göstermektedir. Tercih edilecek koltuk modeli ve aksesuarları, seyir mesafesi bir diğer deyişle ray boyu, dönüş tip ve adetleri, durak ve kumanda adetleri gibi kriterler merdiven asansörü fiyatı belirlemede etkili olmaktadır. 

Devamı İçin Tıklayın >>

Erimas Koltuk Asansörleri olarak hem düz hem de dönüşlü merdivenler için 2. el merdiven asansörü önerebilmekteyiz. 2. El olarak sunulan merdiven asansörleri firmamız tarafından tedarikçilerimizin direktifleri doğrultusunda revizyondan geçirilmekte ve yeni sahibine tüm bakımları yapılmış, eksiksiz bir şekilde ve minimum 12 ay garanti ile birlikte sunulmaktadır.  

Devamı İçin Tıkllayın >>

Hayır. Erimas size ücretsiz olarak danışmanlık verecek ve sizin için bir bağlayıcılık içermeyen yazılı bir fiyat teklifi sunacaktır. Konusunda uzman danışmanımız evinize gelerek merdivenlerinizde keşif yapacak ve hangi tür merdiven asansörünün sizin için en iyisi olduğu konusunda sizi bilgilendirecektir. Daha sonra size kurulum işlemleriyle ile ilgili bilgiler aktaracak ve sizin olası sorularınızı ve endişelerinizi yanıtlayacaktır. Bu hizmetimiz ve teklif çalışmamız ile ilgili merdiven asansörü satın alma zorunluluğunuz kesinlikle bulunmamaktadır.

Duvara montaj koltuk asansörleri konusunda çok yaygın olan bir yanılgıdır. Koltuk asansörleri duvarınız veya tırabzanınız yanına monte edilse de tüm merdiven asansörleri kendi taşıyıcı elemanlarıyla basamaklarınıza monte edilmektedir

Koltuk asansörlerimiz her tür dönüşle başa çıkabilecek şekilde tasarlanmıştır. Keskin veya geniş, iç bükey veya dış bükey olsun tüm viraj ve dönüşlerde merdivenin her iki tarafında da hareket edebilir, sahanlık ve koridorları da kolayca geçebilirler. Rayımız tamamen sizin merdiveninize uygun olacak şekilde tasarlanacak ve üretilecektir.

Koltuk asansörlerimizi ince raya ve kompakt bir tasarıma sahiptir. Aynı zamanda kullanımda olmadığı zaman derli toplu durması ve yer kaplamaması için tamamı katlanabilir kollara, koltuğa ve ayak tablasına sahiptir. Sizi olduğu kadar merdivenin diğer kullanıcılarını da düşünmekteyiz. Eğer bir koltuk asansörünü çalışır vaziyette denemek ve ürün gamımızın sizin ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığını görmek isterseniz sizi showroom’a mutlaka bekleriz.

Erimas olarak size sunduğumuz tüm koltuk asansörleri en son Avrupa güvenlik standartlarına uygun biçimde üretilmekte ve test edilmektedir. Güvenlikle ilgili kritik faktörlerin sağlanması, zorlu test ve analiz sürecin tasarımdan üretime kadar her aşamada yer alması ile sağlanmaktadır.

Eğer koltuk asansörünüze artık ihtiyaç kalmadıysa veya farklı bir adrese taşınacaksanız merdiven asansörünüz uygun bir şekilde sökülebilir veya dilerseniz geri satın alınabilir. Bu konuyla ilgili merkez ofisimizi 0216 445 8001 numaralı telefondan arayarak görüşebilirsiniz. Size bu konuda en uygun şartlarla yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Koltuk asansörünüzden uzun yıllar ilk günkü verimi alabilmeniz için düzenli olarak periyodik bakım yaptırmanızı öneriyoruz. Bu doğrultuda sunulan bakım paketlerimiz ile ilgili bilgiyi merkez ofisimizi 0216 445 8001 numaralı telefondan arayarak alabilirsiniz. Ancak bakım anlaşmanız olmasa da her zaman servis hizmeti alabilirsiniz. Bu durumda servis ile ilgili ücretler size servis ziyaretinde bildirilir ve servis hizmetini sunan teknisyene ödenebilir.

İki çeşit bakım anlaşması sunmaktayız. Gold ve Silver tipte merdiven asansörü bakım paketlerimiz bulunmaktadır. Farklı kapsamları sahip olan bu bakım anlaşmalarının ikisinde de yılda bir kez bakım servisi ve avantajlı servis fiyatları sunulmaktadır.

Tüm yeni koltuk asansörlerimiz 5 yıl kapsamlı uzatılmış garanti ile birlikte sunulmaktadır. Asansörünüzün kurulumunun ardından müşteri hizmetleri bölümümüz sizinle iletişime geçecek ve size mevcut olan farklı bakım paketlerimiz hakkında bilgi vereceklerdir.

Koltuk asansörlerimizin hepsi akü ile çalışmaktadır. Ancak kullanılmadığı zaman şarj olması gerekmektedir. Bu nedenle teknisyenlerimiz mümkün olan en uygun noktadan bir elektrik bağlantısını yapacaklardır.

Hayır. Tüm koltuk asansörlerimizin kurulum sırasında elektrik tesisat bağlantısı tarafımızca yapılmaktadır. Tüm düz merdiven asansörü modellerimiz ray boyunca sürekli olarak şarj olabilmektedir. Dönüşlü merdiven asansörleri ise duraklarda ve / veya ray üzerinde belirlenmiş olan şarj noktalarında şarj olabilirler.

Koltuk asansörü içinde bulunan aküler ile çalıştığından evinizde elektrik kesilse de çalışmaya devam edecektir. Ancak bu durumda şarj olamadığı için size uyarı sinyali vereceğinden merdiven asansörünüzü kullanmadığınız anlarda ana şalterinden kapamanızı öneririz.

Evet. Tüm koltuk asansörlerimiz kilitlenebilir yapıdadır. Farklı modellere göre, şifreleyebilme, uzaktan kumanda ile kilitleme veya basit bir anahtar ile kilitleme yapabilirsiniz. Bu sayede koltuk asansörünüzün yetkisiz kişiler veya evdeki çocuklar tarafından kullanımını engelleyebilirsiniz.

koltuk asansörleri akü gücüyle çalışan DC motorlara sahip olduğundan son derece sessizdir. Bu motorlar aynı zamanda pürüzsüz ve konforlu bir sürüş özelliğini de beraberinde getirir. Özellikle Air koltuk asansörümüz 40 dBA’nın altındaki çalışma sesi ile (Sektördeki diğer ürünler ortalama 70 dBA) dünyanın en sessiz merdiven asansörüdür. 

Tüm marka ve model koltuk asansörleri yürürlükteki standartlar ve ilgili AB direktifleri ve normlarının izin verdiği hızda çalışmak üzere tasarlanmaktadır. Bu da hafif bir yürüme hızına eşittir. 

koltuk asansörlerimiz yıllara dayanan ürün geliştirmesi, zorlu test süreçleri ve kullanıcılarının geribildirimlerinin bir sonucudur. Tüm koltuk asansörlerimiz ilgili AB direktifleri ve normlarına uygun olarak üretilmektedir. Zorlu test prosedürümüz tüm ürün geliştirme ve değişiklikleri120.000 devir – ki bu 20 yıl kullanım süresine eşittir – teste tabi tutmaktadır.

koltuk asansörü teslimatı sırasında teknisyenimiz gerçekleşmesi düşük ihtimal de olsa arıza durumunda yapılması gerekenler konusunda sizi bilgilendireceklerdir. Teslimat belgeleri ile birlikte size servis destek telefon numarası verilecek ve aynı zamanda bu numara bir etiket olarak asansörün üzerine iliştirilecektir. Bu numaradan 7 gün 24 saat yardım hattına bağlanabilirsiniz. Burada telefona cevap veren makine ile değil gerçek bir kişi ile görüşeceksiniz. Servis talebiniz ile 24 saati geçmemek kaydıyla mümkün olan en kısa zamanda ilgileneceğiz.

Teknisyenimiz kurulumu tamamladıktan sonra size koltuk asansörünün kullanımı ile ilgili uygulamalı bir anlatım yapacaktır. Bütün teknisyenlerimiz merdiven asansörünün müşteriye teslimi hakkında eğitimlidir ve siz tamamen tatmin olmayana kadar evinizden ayrılmayacaktır.

Koltuk asansörümüzün teslim tarihi belirlendiği zaman, satış danışmanınız kurulum için karşılıklı müsait olan bir tarih belirlemek için sizi arayacaktır.

Tüm koltuk asansörlerimiz sadece birkaç saat içerisinde kurulur ve çoğu zaman hiçbir ek tadilata yol açmaz. Konusunda uzman ve eğitimli teknisyenlerimizi evinizi aynen buldukları durumda temiz ve düzenli bir şekilde bırakacaklardır. Neticede kurulumunuzun çabuk ve zahmetsiz olmasını sağlamak için gereken her şeyi yapıyoruz.