Sıkça Sorulanlar

Aşağıdaki sorular daha önceki müşterilerimiz tarafından merdiven asansörlerinin kurulumu yapılmadan önce sorulmuştur ve sizin de benzer sorularınıza cevap olabilir. Ancak yine de sorunuzun cevabını burada bulamazsanız, lütfen bizimle iletişime geçiniz. Size yardımcı olmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

Merdiven asansörünüzün teslim süresi sipariş verdiğiniz modele ve merdiven şeklinize bağlı olarak değişecektir. Düz merdivenler için merdiven asansörlerinde teslimat ve kurulum hemen yapılabileceği gibi, dönüşlü tip merdiven asansörlerinde teslim süresi 3 – 6 haftadır.

Tüm ürünlerimizi sizin ihtiyaçlarınıza yönelik olarak ısmarlama olarak yapılmaktadır ve fiyatlar bu nedenle değişiklik göstermektedir. Fiyatlar özellikle merdiven şekil ve ölçülerine, seçilen merdiven asansörü modeline ve eklenebilecek ekstra özelliklere göre değişmektedir. Sizin için özel fiyat teklifini almak için lütfen bizi arayınız ve satış danışmanımızdan ücretsiz keşif randevusu alınız.

Tüm Stannah merdiven asansörleri en son Avrupa ve İngiltere güvenlik standartlarına uygun biçimde üretilmekte ve test edilmektedir. Güvenlikle ilgili kritik faktörlerin sağlanması, zorlu test ve analiz sürecin tasarımdan üretime kadar her aşamada yer alması ile sağlanmaktadır.

Hem düz hem de dönüşlü merdivenlerde ikinci el merdiven asansörleri zaman zaman önerebilmekteyiz. Ancak özellikle dönüşlü merdiven asansörlerinde ray merdiveninize özel üretileceğinden yeni olacaktır. İkinci el merdiven asansörleri nadir bulunmaktadır ve anlık stoklarla sınırlıdır.

Eğer merdiven asansörünüze ihtiyacınız kalmadıysa, merdiven asansörünüz uygun bir şekilde demonte edilerek geri alınabilir. Bu konuyla ilgili merkez ofisimizi 0216 445 8001 numaralı telefondan arayarak görüşebilirsiniz.

Evet. Bakım anlaşmanız olmasa da her zaman servis hizmeti alabilirsiniz. Bu durumda servis ile ilgili ücretler size servis ziyaretinde bildirilir ve servis hizmetini sunan teknisyene ödenebilir.

İki çeşit bakım anlaşması sunmaktayız. Stannah 5-Yıldız merdiven asansörü bakım anlaşması veya Stannah 3-Yıldız merdiven asansörü bakım anlaşması. Farklı kapsamları sahip olan bu bakım anlaşmalarının ikisinde de yılda bir kez bakım servisi ve avantajlı servis fiyatları sunulmaktadır.

Tüm yeni Stannah merdiven asansörleri 5 yıl kapsamlı bir garanti ile birlikte sunulmaktadır. Asansörünüzün kurulumunun ardından müşteri hizmetleri bölümümüz sizinle iletişime geçecek ve size mevcut olan farklı bakım paketlerimiz hakkında bilgi vereceklerdir.

Stannah’ın tüm düz modelleri ray boyunca sürekli olarak şarj olabilmektedir. Dönüşlü modeller ise ray üzerinde belirlenmiş olan şarj noktalarında şarj olabilirler.

Bu kullanımınıza bağlı olmakla birlikte aküleriniz 3 ila 5 yıl süreyle dayanmalıdır.

Merdiven asansörü akü gücü ile çalıştığından evinizde elektrik kesilse de çalışmaya devam edecektir. Ancak bu durumda şarj olamadığı için size uyarı sinyali vereceğinden merdiven asansörünüzü kullanmadığınız anlarda ana şalterinden kapamanızı öneririz.

Merdiven asansörlerimiz akü ile çalışmaktadır. Ancak kullanılmadığı zaman duraklarda şarj olması gerekmektedir. Bu nedenle teknisyenlerimiz mümkün olan en uygun noktadan bir elektrik bağlantısını yapacaklardır.

Evet. Tüm Stannah merdiven asansörleri çıkarılabilir bir anahtar ile gelmektedir ve bu sayede merdiven asansörünüzün yetkisiz kişiler veya evdeki çocuklar tarafından kullanımını engelleyebilirsiniz.

Stannah merdiven asansörleri akü gücüyle çalışan DC motorlara sahip olduğundan son derece sessizdir. Bu motorlar aynı zamanda pürüzsüz ve konforlu bir sürüş özelliğini de beraberinde getirir.

Stannah merdievn asansörleri yürürlükteki İngiliz standartları ve ilgili AB direktifleri ve normlarının izin verdiği hızda çalışmak üzere tasarlanmaktadır. Bu da hafif bir yürüme hızına eşittir.

Bugün, Stannah merdiven asansörleri yıllara dayanan ürün geliştirmesi, zorlu test süreçleri ve kullanıcılarının geribildirimlerinin bir sonucudur. Tüm merdiven asansörlerimizi İngiliz standartlarına ve ilgili AB direktifleri ve normlarına uygun olarak üretilmektedir. Zorlu test prosedürümüz tüm ürün geliştirme ve değişiklikleri120.000 devir – ki bu 20 yıl kullanım süresine eşittir – teste tabi tutmaktadır.

Merdiven asansörü teslimatı sırasında teknisyenimiz gerçekleşmesi düşük ihtimal de olsa arıza durumunda yapılması gerekenler konusunda sizi bilgilendireceklerdir. Teslimat belgeleri ile birlikte size servis destek telefon numarası verilecek ve aynı zamanda bu numara bir etiket olarak asansörün üzerine iliştirilecektir. Bu numaradan 7 gün 24 saat yardım hattına bağlanabilirsiniz. Burada telefona cevap veren makine ile değil gerçek bir kişi ile görüşeceksiniz. Servis talebiniz ile 24 saati geçmemek kaydıyla mümkün olan en kısa zamanda ilgileneceğiz.

Teknisyenimiz kurulumu tamamladıktan sonra size merdiven asansörünün kullanımı ile ilgili uygulamalı bir anlatım yapacaktır. Bütün teknisyenlerimiz merdiven asansörünün müşteriye teslimi hakkında eğitimlidir ve siz tamamen tatmin olmayana kadar evinizden ayrılmayacaktır.

Merdiven asansörümüzün teslim tarihi belirlendiği zaman, satış danışmanınız kurulum için karşılıklı müsait olan bir tarih belirlemek için sizi arayacaktır.

Stannah merdiven asansörleri sadece birkaç saat içerisinde kurulur ve çoğu zaman hiçbir ek tadilata yol açmaz. Konusunda uzman ve eğitimli teknisyenlerimizi evinizi aynen buldukları durumda temiz ve düzenli bir şekilde bırakacaklardır. Neticede kurulumunuzun çabuk ve zahmetsiz olmasını sağlamak için gereken her şeyi yapıyoruz.

Hayır. Erimas size ücretsiz olarak danışmanlık verecek ve sizin için bir bağlayıcılık içermeyen yazılı bir fiyat teklifi sunacaktır. Konusunda uzman danışmanımız evinize gelerek merdivenlerinizde keşif yapacak ve hangi tür merdiven asansörünün sizin için en iyisi olduğu konusunda sizi bilgilendirecektir. Daha sonra size kurulum işlemleriyle ile ilgili bilgiler aktaracak ve sizin olası sorularınızı ve endişelerinizi yanıtlayacaktır. Bu hizmetimiz ve teklif çalışmamız ile ilgili merdiven asansörü satın alma zorunluluğunuz kesinlikle bulunmamaktadır.

Hayır. Erimas olarak ücretsiz keşif hizmeti ve fiyat teklifi vermekteyiz.

Merdiven asansörlerimiz her tür dönüşle başa çıkabilecek şekilde tasarlanmıştır. Keskin veya geniş, iç bükey veya dış bükey olsun tüm viraj ve dönüşlerde merdivenin her iki tarafında da hareket edebilir, sahanlık ve koridorları da kolayca geçebilirler. Rayımız tamamen sizin merdiveninize uygun olacak şekilde tasarlanacak ve üretilecektir.

Merdiven asansörlerimizi ince raya ve kompakt bir tasarıma sahiptir. Aynı zamanda kullanımda olmadığı zaman derli toplu durması ve yer kaplamaması için tamamı katlanabilir kollara, koltuğa ve ayak tablasına sahiptir. Sizi olduğu kadar merdivenin diğer kullanıcılarını da düşünmekteyiz. Eğer bir Stannah merdiven asansörünü çalışır vaziyette denemek ve ürün gamımızın sizin ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığını görmek isterseniz sizi katıldığımız fuarlardan veya showroomlarımızdan birine mutlaka bekleriz.

Duvara montaj merdiven asansörleri konusunda çok yaygın olan bir yanılgıdır. Merdiven asansörleri duvarınız veya tırabzanınız yanına monte edilse de tüm merdiven asansörleri kendi taşıyıcı elemanlarıyla basamaklarınıza monte edilmektedir